Športovo-technická komisia

Späť na detail komisie

Rozhodnutie č. BAm-STK-2023/2024-0056

Odpoveď KR na podnet FC Volkswagen Bratislava

KR na základe vzhliadnutia videozáznamu a oboznámenia sa so správou PR konštatuje nasledovné: V 18.minúte (čas videa 1.polčas cca 20:58) rozhodca v spolupráci s AR1 nesprávne identifikovali previnivšieho sa hráča, kedy sa priestupku NS - kopnutie súpera riskantným spôsobom v súboji o loptu dopustil hráč D21 a nie hráč D16, ktorému nakoniec bol nesprávne udelený OT v podobe ŽK. V 81. minúte (čas videa 2. polčas cca 35:08) rozhodca správne udelil 2.ŽK a následne ČK hráčovi D16 za NS - sotenie súpera riskantným spôsobom mimo súboja o loptu, v prerušenej hre, avšak v rovnakej situácii mal udeliť OT ŽK hráčovi H2 za NS - prejavenie nedostatku rešpektu voči hre držaním súpera. Pár sekúnd na to mal rozhodca udeliť 2.ŽK a následne ČK hráčovi H2 NS - sotenie do súpera provokatívnym spôsobom, s cieľom vyvolať konfrontáciu. Spomenutý hráč D21 sa v tejto konfrontácii nedopustil žiadneho priestupku. V 90. minúte rozhodca správne nariadil PK za podrazenie súpera, avšak v tejto situácii mal udeliť H2 OT v podobe ŽK za NS - podrazenie súpera v PÚ, v súboji o loptu, čím bola zmarená jasná gólová príležitosť. V následnej procedúre PK asistent nesprávne signalizoval priestupok brankára H, ktorý počas vykonávania PK dodržal predpísané postavenie. V zmysle P14 však bol PK opakovaný správne, pretože hráč H14 a D7 porušili pravidlo tým, že nedodržali predpísané postavenie počas procedúry PK a gól nebol dosiahnutý. V konečnom dôsledku bol postup R správny. V bode sťažnosti ohľadom urážky bezpečnostného manažéra družstva H asistentom rozhodcu 1, KR oznamuje, že incident prešetrí a prípadné konzekvencie voči AR1 budú v súlade s vnútornými predpismi KR, ktoré nebudú ďalej komunikované.

Rozhodnutie:BAm-STK-2023/2024-0056
Dátum zaevidovania:05.04.2024 17:29
Stav:Vyriešené